Klimatyzacje Montaż klimatyzacji w prywatnym mieszkaniu
  • 22 czerwca 2020

Montaż klimatyzacji w prywatnym mieszkaniu

Wielu mieszkańców bloków mieszkalnych ma całkiem sporo obaw przed założeniem klimatyzacji - zapewniamy jednak, ze są one zaupełnie bezpodstawne. 

Przede wszystkim mieszkańcy martwią się o... sąsiedztwo :) Czy jednostka zewnętrzna nie spowoduje  dyskomfortu chociażby hałasem? A tu niespodzianka - urządzenie nie jest głośne, ani w jakikolwiek inny sposób uciążliwe dla sąsiadów. Może jedynie powodować w nich ukłucie zazdrości, bo odtąd cieszycie się Państwo niesamowitym komfortem :) 

Następne wątpliwości wzbudzają formalności. Czy założenie klimatyzacji w mieszkaniu, które jest częscią wspólnego budynku będzie zgodne z prawem? Pewnie, że bedzie :) Zgodę na założenie klimatyzacji uzyskuje się w Spółdzielni Mieszkaniowej (która na ogóle nie robi problemów), najczęscięj na około miesiąc przed planowym motażem.

"A czy moje mieszkanie się nadaje?" Nadaje się każde, w którym odczuwacie Państwo taką potrzebę :) Temperatura w mieszkaniach jest uzelażniona do wielu czynników. Najgoręcej jest na poddaszu i w mieszkaniach umieszczonych po stronie południowo-zachodniej. Nie zapominajmy jednak, że klimatyzacja może zarówno chłodzić, jak i grzać, dlatego przyda sie wszystkim mieszkańcom, którzy nie chcą już dłużej męczyć się z niewłaściwym klimatem w mieszkaniu - wystarczy ustawić na pilocie wymaganą temepraturę, a urządzenie zrobi za nas resztę :)

Kolejną często spotykaną obawą jest to, że montaż może uszkodzić ścianę, spowoduje wiele zabrudzeń i kurzu. Nic bardziej mylnego! Pracujemy na profesjonalnym sprzęcie, nasze wiertła to naprawdę mocni zawodnicy! Na koniec klienci najczęściej nie mogą się nadziwić, że poszło tak szybko, czysto i sprawnie :)